Artyści sprzymierzeńcami strażaków

0
1463

Strażacy – ochotnicy z OSP w Mysłowie wielokrotnie udowodnili, że są jednostką pełną energii i pomysłów. Pieniędzy na zakup sprzętu i wyposażenia jednostki szukają dosłownie wszędzie. Ogłaszali już zbiórki na internetowej platformie zrzutka.pl, organizowali aukcje świątecznych stroików i ozdób. Teraz wpadli na nowy pomysł, który ma podnieść stan finansów OSP w Mysłowie i umożliwić nowe zakupy. O pomoc poprosili… artystów, malarzy i grafików.
– Ruszamy z projektem: “…bo SZTUKĄ jest pomagać” – zdradza Łukasz Iwuć, naczelnik OSP w Mysłowie. – Dzięki wsparciu wspaniałych artystów już w czerwcu wybitne dzieła sztuki będzie można podziwiać na wystawie w Bolkowskiej Galerii Historyczno – Artystycznej Ars et Historia. W sierpniu odbędzie się aukcja podarowanych nam autorskich prac, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla naszej jednostki – opowiada Ł. Iwuć i dodaje: – Przed nami wiele pracy, ale dzięki wsparciu takich wspaniałych ludzi – nie może się nie udać! Mamy zaszczyt przedstawić nazwiska naszych sprzymierzeńców, którzy do tej pory zadeklarowali włączenie się do projektu. Mamy jednak nadzieję, że lista wzbogaci się o kolejne nazwiska. Praktycznie co dzień dołącza kolejny artysta. Na dzień dzisiejszy jest ich już dwudziestu czterech. Zaczynają docierać do nas ich prace, a niektórzy zadeklarowali wykonać coś specjalnie pod ten projekt – cieszy się strażak. Przekazali lub zadeklarowali podarowanie swych prac m.in. Małgorzata Piątek – Grabczyńska, Anna Godlewska, Alicja Rekowska, Martyna Mączka, Kostek i Marcin Zielińscy, Dariusz Miliński, Sylwester Chłodziński, Jarosław Jaśnikowski, Juliusz Góral, Mariusz Dydo, Jacek Opała.
– Członkowie naszej jednostki, druhna Katarzyna Stalec i druh Karol Stalec to pomysłodawcy i koordynatorzy tego projektu. Na zdjęciach są z Dariuszem Milińskim, który już przekazał nam swoją pracę. Rozmawiali także z Sylwestrem Chłodzińskim, który z entuzjazmem deklaruje udział w projekcie. Trzymajcie kciuki za nasz projekt – prosi Łukasz Iwuć.
Przed strażakami z OSP w Mysłowie nie tylko przyjmowanie kolejnych prac artystów. Muszą odpowiednio nagłośnić akcję, by aukcja odniosła sukces, także finansowy. O kolejnych etapach akcji mysłowskich druhów na pewno będziemy informować.
mewa