Już tylko sto dni do matury

0
1620

Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze otworzyli w sobotę wieczorem sezon studniówkowy w powiecie jaworskim.
Tradycyjnie przed maturą, w sobotę 25 stycznia, w pięknej Sali Balowej Magnolia w Jaworze odbył się bal uczniów klas czwartych technikum. To była jedna z ostatnich okazji, aby odłożyć na bok podręczniki i odstresować się przed czekającym ich za 100 dni egzaminem dojrzałości.
– Przez cztery lata zdobywaliśmy wiedzę, pracowaliśmy, aby osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy porzucić wszelkie troski i zmartwienia, tak aby naszym udziałem stała się dobra zabawa – zapowiedział Wiktor Jaworski uczeń PCKZiU na początek balu studniówkowego.
Dokładnie o godz. 19 wicedyrektor szkoły Jolanta Wieczorek dała znak do rozpoczęcia zabawy.
– Myślę, że przez te prawie cztery lata my nauczyciele dzieliliśmy się z wami wiedzą, pomagaliśmy nabyć umiejętności, a teraz wy pokażecie, kim będziecie. Za 100 dni przystąpicie do egzaminu dojrzałości. To będzie ogromne wyzwanie. Liczę, że wszyscy zdacie ten egzamin na najwyższe noty. Życzę wam, aby ten bal pozostał w waszej pamięci – powiedziała Jolanta Wieczorek, wiecedyrektor PCKZiU w Jaworze.
Miłe słowa pod adresem maturzystów kierowali również rodzice, którzy nie ukrywali dumy ze swoich pociech i wdzięczności dla nauczycieli oraz wychowawców.
Początek uroczystości był okazją do wręczenia kwiatów, podziękowania rodzicom, wychowawcom i nauczycielom oraz wspólnego toastu. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego tańca studniówkowego – poloneza, którego popisowo zatańczyli maturzyści wraz z dyrekcją i wychowawcami (4A Katarzyna Lewszyk, 4D Agnieszka Kos, 4E Beata Dziopak i 4T Sylwia Węgiel). Następnie na parkiecie zagościły nowoczesne jak i tradycyjne tańce, a dobra zabawa dzięki – Studio Dora DJ trwała wiele godzin. Uczniowie PCKZiU nie ukrywali, że na ten bal czekali z niecierpliwością.
– To ważny dzień. Studniówkę ma się tylko raz w życiu. To okazja do dobrej zabawy, ale też i wspomnień. Choć ja nadal nie mogę uwierzyć, że jesteśmy już w czwartej klasie. Ten czas minął szybko, za szybko – mówiła Monika, tegoroczna maturzystka.
Studniówka 2020 przeszła do historii… Wszystkim uczniom klas czwartych życzymy powodzenia i połamania piór na maturze!
ND