Pomysły na Świny zaklepane

0
1012

Na profilu społecznościowym Piotr Błoniewski Warsztat Architektury ukazała się interesująca informacja dotycząca przyszłości zamku w Świnach.
„Z początkiem 2020 roku mam dla Państwa dobre wieści: w zeszłym roku uzyskaliśmy Pozwolenie na Budowę na przebudowę i częściową odbudowę zamku w Świnach wraz z adaptacją do funkcji hotelowej, gastronomicznej i turystycznej. Przewidziano odbudowę wieży zamkowej, budynku pałacu oraz skrzydła łącznikowego z częściowym odsunięciem się od murów wieży w celu zachowania historycznego bluszczu. Skrzydło średniowiecznego zamku średniego pozostaje zabezpieczone jako tzw. trwała ruina. Uczytelnione zostaną jedynie dawne podziały wewnętrzne. Na szczycie wieżowej klatki schodowej ma znaleźć się punkt widokowy. Teraz pozostaje trzymać kciuki za Inwestora za szybkie rozpoczęcie prac – czytamy. Więcej mogą znaleźć Państwo na stronie:
https://piotrbloniewski.pl/…/zamek-w-swinach-inwentaryzacj…/ Projekt powstał we współpracy z p. prof. Małgorzatą Chorowską – brzmi dopisek. Tekst okraszono planami na rysunkach.
mewa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię