Zagrali po raz pierwszy, zebrali prawie 50 tys. zł [FOTO]

0
2287

Od wczesnych godzin porannych wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sztabu w Męcince wyruszyli do wielu miejscowości na terenie gminy Męcinka, by do swych skarbonek zbierać datki dla dzieci. Odzew mieszkańców gminy był bardzo pozytywny. Nie szczędzili oni grosza, a przy okazji obdarzali kwestujących serdecznym uśmiechem.
Siedziba sztabu w Gminnym Obiekcie Kulturalno-Edukacyjnym w Męcince już od początku, czyli od godz. 14 wielkoorkiestrowego grania, wypełniła się mieszkańcami i gośćmi spoza terenu. Najwięcej emocji wzbudziły licytacje różnych przedmiotów, których było ponad sto. Chociaż duże wzięcie miał zegarek wójta Mirosława Brzozowskiego, odmierzający – jak powiedział jego właściciel – szczęśliwe godziny oraz piłka z autografem mistrza siatkarskiego Aleksandra Śliwki, to najdrożej, bo za 1950 zł, wylicytowane zostało pióro Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.
Atrakcji nie brakowało też na scenie. Wystąpiły przedszkolaki i starsze dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Męcince oraz przedszkolaki, starsi uczniowie i pracownicy Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Piotrowicach. Odbył się pokaz tresury psów ratowniczych Grupy Karkonoskich Ratowników GOPR. Józef Staworowski dał koncert na harmonijce. Magiczny występ iluzjonisty Daniela Jedynaka przypadł do gustu nie tylko najmłodszym. Akrobatyczny pokaz utalentowanej instruktorki Pole Dance Wiolety Tokarz spotkał się z zasłużonymi brawami. Podobnie było z tańcem brzucha w wykonaniu mistrzyń świata. W zupełnie innym stylu, ale z nie mniejszym zainteresowaniem, wysłuchano koncertu muzyczno-wokalnego Pauliny Buczkowskiej i Martyny Drabiniok. Kulminacją wieczoru było oczywiście Światełko do nieba zorganizowane przy Urzędzie Gminy Męcinka.
Równolegle do wydarzeń na scenie i licytacji miał miejsce turniej tenisa stołowego sołectw gminy Męcinka, który odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Męcince. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zdobył Stanisławów, drugie Pomocne, a trzecie Męcinka. W kategorii mężczyzn wygrał. Sichów I, drugie były Piotrowice, trzeci Sichów II, a czwarte Pomocne. Dyplomy zostały wręczone podczas światełka do nieba.
W czasie trwania finału WOŚP w Męcince każdy, kto zgłodniał, mógł posilić się kiełbasą z grilla lub ciepłą grochówką, albo skosztować domowego ciasta – a wszystko to za datek do puszki WOŚP. Gmina Męcinka zorganizowała własny sztab po raz pierwszy i udało się zebrać 49256,43 zł i 15 euro. To duży sukces. Warto też podkreślić, że w organizację zaangażowały się wszystkie gminne jednostki i liczne organizacje, a szczególne podziękowania należą się wolontariuszom i sztabowi #5800 na czele z szefową Katarzyną Roman-Cwynar. SIEMA!