“Wiatr w żagle”- WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej

0
430

Pod takim hasłem 12 stycznia br. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w gminie Paszowice. Podczas 28. Finału na jej terenie zebrano w niedzielę 11.837,82 zł. Empatia, wrażliwość i chęć niesienia pomocy innym – to cechy dobrych wolontariuszy, których nie brakuje w Szkole Podstawowej w Paszowicach.
Wśród kwestujących znaleźli się uczniowie: Milena Ruszczak, Ksenia Duszeńko, Julia Mospan, Maja Kasprzak, Roksana Gajos, Bartosz Figlarz, Szymon Ziemniak, Szymon Chmielowski wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Beatą Makuch. Wyrażając chęć pomocy do sztabu w Jaworze zgłosił się także jako wolontariusz nasz ósmoklasista Alan Giera.
Akcji towarzyszył piknik wojskowy, na który przybyła Grupa Rekonstrukcji Historycznej GRH ’39-’45. Uczestnicy pikniku mogli przejechać się motocyklem z lat pięćdziesiątych albo wystrzelić z karabinu. W ten radosny dzień można było skosztować pysznej wojskowej grochówki przy dźwiękach żołnierskich piosenek. W „polowej kuchni” dzielnie pracowała bibliotekarka z naszej szkoły Marta Polińska. Na piknik przyjechał także niespodziewany gość z Czech pojazdem własnej konstrukcji. Chętni mogli skorzystać z przejażdżki po okolicy. Po zakończeniu pikniku dalsze granie z orkiestrą przeniosło się do Pogwizdowa. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy! Za ich wrażliwość, chęć, odwagę i siłę, by wpływać na swoje otoczenie i zmieniać na lepsze życie innych. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują specjalistycznych operacji. Za zebraną kwotę planuje się kupić: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C oraz zestawy endoskopowe.
Za aktywny udział i współorganizację 28. Finału WOŚP w gminie Paszowice podziękowania składa także społeczności szkolnej Sztab w Paszowicach.
Beata Makuch

dav

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię