3628 listów w obronie praw człowieka

0
831

W sobotę, 14 grudnia od godz. 12 w Szkole Podstawowej nr 2 przy Pl. Bankowym 1 w Jaworze miała miejsce kolejna edycja Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów Amnesty Inernational. Podobnie jak wszystkie poprzednie Maratony, ten też organizowana była przez Szkolną Grupę AI działającą pod przewodnictwem pani Marii Błoniarz. W Jaworze akcja odbyła się po raz szesnasty, w Polsce – dwudziesty.

W tym roku w ramach Maratonu wolontariusze na całym świecie pisali w 10 przypadkach z różnych krajów. Z sylwetkami wszystkich tegorocznych bohaterów można było się zapoznać w trakcie trwania Maratonu w Szkole Podstawowej nr 2. W akcję na rzecz praw człowieka włączyli się nie tylko uczniowie i absolwenci. Szkołę odwiedziło wiele osób, którym na sercu leży obrona praw człowieka. Obecni byli m.in. rodzice, jaworscy radni oraz burmistrz Emilian Bera. W tym roku w Jaworze udało się napisać 3628 listów – po polsku i angielsku.
Dzięki działaniom podjętym w czasie Maratonu jest szansa na uwolnienie z więzień niewinnych osób. Bez wątpienia akcja ta daje również nadzieję i pewność, że ich los nie jest obojętny dla świata.