Święto Szkoły Podstawowej nr 1

0
1149

27 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaworze obchodzono Święto Szkoły, które nawiązuje do rocznicy nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego i wręczenia sztandaru w listopadzie 1997 roku.
Z tej okazji odbyły się uroczyste apele: dla klas I-III – przygotowany przez uczniów klasy 3B i dla klas IV – VIII – przygotowany przez uczniów klas siódmych. Przedstawione programy artystyczne nawiązywały do życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie zaprezentowali scenki, w których pojawili się bohaterowie jego książek, recytowali wiersze
o patronie, śpiewali piosenki. Dzieci z klas I-III przebrały się za postacie z utworów Makuszyńskiego, przygotowały wierszyki związane tematycznie ze szkołą, brały też udział w „Turnieju klas”, w którym wykazały się dużą wiedzą na temat twórczości patrona szkoły. Po projekcji filmu o przygodach Koziołka Matołka dzieci wykonywały prace plastyczne związane z bohaterami utworów Makuszyńskiego. Uczniowie starszych klas oglądali adaptacje filmowe powieści pisarza, rozwiązywali krzyżówki, quizy i wykonali pracę plastyczną: plakat związany z patronem, a także brali udział w rozgrywkach sportowych, które są elementem realizowanego w szkole programu “Trzymaj formę”. Było wesoło, ciekawie i kolorowo – zgodnie z myślą Kornela Makuszyńskiego: “Radosna mądrość – mądra radość”.
opr. B.P-W