Święto Osób Niepełnosprawnych

0
850

3 grudnia br., z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w świetlicy wiejskiej w Wądrożu Wielkim odbyła się miła uroczystość z udziałem osób niepełnosprawnych i starszych z terenu gminy. Była to już 5. edycja wydarzenia, którego celem jest wspólna integracja osób niepełnosprawnych z mieszkańcami gminy Wądroże Wielkie.
Zebranych gości serdecznie powitała wójt Elżbieta Jedlecka składając wszystkim osobom niepełnosprawnym serdeczne życzenia wielu lat zdrowia, niesłabnącej energii do spełniania swoich marzeń oraz wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.
Piękny występ artystyczny przygotowały dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego w Wądrożu Wielkim, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wądrożu Wielkim i Szkoły Podstawowej w Budziszowie Wielkim. Młodzi artyści z całego serca zaangażowali się w organizację i uświetnienie tego wyjątkowego dnia sprawiając osobom niepełnosprawnym wiele radości.
Podczas spotkania nie zabrakło również niespodzianki. Uczestników z prezentami odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi elfami. Wspólnie z Mikołajem podarunki i życzenia wręczyła także wójt Elżbieta Jedlecka wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Wądroże Wielkie Andrzejem Hawranem oraz młodzieżą szkolną. Słodką niespodzianką był tort ufundowany dla uczestników przez Cukiernię Frydrych z Jawora. Na koniec chętni ruszyli do tańca i królowali na parkiecie wesoło pląsając.
– Składamy serdeczne podziękowania dla dzieci z Przedszkola, uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wądrożu Wielkim i Szkoły Podstawowej w Budziszowie Wielkim za organizację wspaniałego występu artystycznego, radnej Rady Gminy Alicji Bartusiak, która wcieliła się w rolę św. Mikołaja z pomocą Elfów – w tej roli wystąpiły Sylwia Struzik, sołtys wsi Postolice oraz Patrycja Bartusiak. Wasza obecność sprawiła osobom niepełnosprawnym wiele uśmiechu – dziękowali organizatorzy wydarzenia.
Ten wyjątkowy dzień z pewnością na długo zapadnie wszystkim uczestnikom w pamięci i będzie okazją do częstych wspomnień.
(W)