Rekord dla życia

0
728

16 października br. Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie, już po raz piąty, przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólnie biliśmy Rekord Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.
Nasze całe spotkanie było poświęcone zasadom udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Zaproszenie na spotkanie przyjęli również dorośli. Był z nami wiceburmistrz Krzysztof Andrzejewski, dyrektor Banku PKO w Bolkowie Katarzyna Kisiel, przedstawicielki Rady Rodziców, radnych Rady Miejskiej oraz strażacy i ratownik medyczny. Mogliśmy oglądnąć pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów klasy VIIC i strażaków, a ratownik medyczny, pan Tomasz, pokazał nam jak należy użyć defibrylatora AED.
Punktualnie o godz. 12 rozpoczęliśmy akcję bicia Rekordu. Było nas bardzo dużo, przyłączyli się do nas również dorośli i wspólnie prowadziliśmy akcję RKO aż na 13 fantomach. Pobiliśmy nasz poprzedni rekord aż o 1033 akcje RKO. To ogromny sukces! Mamy nadzieję, że nasz wysiłek przyczyni się do pobicia kolejnego Rekordu Guinnessa WOŚP z poprzedniego roku.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego wydarzenia i wzięli w nim czynny udział.
Iwona Kwiatkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię