Dolnośląski Festiwal Nauki także dla uczniów PCKZ

0
444

Myślicie, że nauka jest nudna? Nieprawda! Przekonali się o tym uczniowie klas logistycznych Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. W czwartek, 10 października pojechali wspólnie do Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Odbywały się tam wykłady w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Uczniowie wzięli udział w prelekcji przeprowadzonej przez dr Magdalenę Rękas pn. „Jak zmienia się rynek pracy w XXI wieku”. Poznali analizę trendów występujących na rynku pracy w XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień robotyzacji i automatyzacji. Podczas wykładu uczniowie oglądali filmy, które zilustrowały zachodzące zmiany w funkcjonowaniu przedsiębiorstw i gospodarek. Następnie wzięli udział w debacie, której celem było wskazanie szans i zagrożeń dla człowieka na rynku pracy XXI wieku czy też określenie zawodów przyszłości.
„Innowacyjne rozwiązania w logistyce” to tytuł drugiego wykładu przeplatanego dyskusją. Przeprowadził go dr Tomasz Kołakowski oraz dr inż. Maja Kiba – Janiak. Wysłuchanie go pozwoliło uczniom zaznajomić się z przykładami dobrych praktyk z całego świata w zakresie gospodarki magazynowej, transportu i nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Trudne tematy i zagadnienia ekonomiczno-logistyczne przedstawione uczniom w ciekawy sposób poszerzyły ich horyzonty i pozwoliły poczuć się studentami.
Po tych kilku godzinach wspólnego, intensywnego zdobywania wiedzy, nieco zmęczeni, ale za to pełni pozytywnych wrażeń, uczniowie PCKZiU wrócili do domów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię