„Niezapominajka” z pieczonym ziemniakiem

0
856

Współpraca sołectwa w Półwsi, koła łowieckiego „Gwizd” ze stanicą w Półwsi i Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Niezapominajka” z Bolkowa ma długą tradycję. Kilka razy w roku dochodzi do okolicznościowych spotkań.
Zazwyczaj to członkowie i podopieczni „Niezapominajki” spędzają na myśliwskiej stanicy w Półwsi niezapomniane chwile. Bywają tam z okazji dnia dziecka w czerwcu i jesienią, kiedy powodem jest smakowity, pieczony ziemniak. W sobotę 28 września goście znów odwiedzili Półwsie. Jak zwykle myśliwi gościli też mieszkańców Półwsi, nie tylko najmłodszych. Stanicę i mieszkańców Półwsi oraz niezapominajkowych gości odwiedzili burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bolkowie Małgorzata Ciołko.
Tytułowy pieczony ziemniak był tylko pretekstem do wspólnej zabawy najmłodszych mieszkańców wsi i gości, zacieśniania więzi nawiązanej dawno temu przyjaźni oraz zajadania się smakołykami, w tym, oczywiście, ziemniakami upieczonymi prawie w lesie. – Ale tam, wśród przyjaciół i w pięknym otoczeniu, nawet zwykłe ziemniaki smakują inaczej, ciekawiej i atmosfera jest niesamowicie przyjazna – twierdzą zadowoleni goście z „Niezapominajki”. Kolejne spotkanie w Półwsi już za parę miesięcy.
fot. „Niezapominajka”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię