Sprzątali świat

0
686

27 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Paszowicach wraz z nauczycielami po lekcjach wyruszyli posprzątać najbliższą okolicę. Na początku opiekunowie udzielili instruktażu dotyczącego bezpieczeństwa podczas zajęć w terenie oraz przypomnieli zasady segregacji odpadów.
Celem głównym akcji „Sprzątanie świata” jest promowanie ochrony środowiska. Udział uczniów w takiej akcji jest okazją do kształtowania odpowiedzialności za własne środowisko i dostrzeganie pozytywnych stron segregacji śmieci. Akcją został objęty teren Paszowic. Najstarsze klasy sprzątały górne tereny miejscowości, uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej udali się na porządkowanie dolnej części wsi, a młodsze dzieci uporządkowały teren wokół szkoły. Po sprzątnięciu wyznaczonego terenu wszyscy zebrali się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek.
Włączenie się w tegoroczną akcję „Sprzątania świata” ponownie uświadomiło uczniom zagrożenia dla środowiska wynikające z bezmyślnego wyrzucania śmieci. Należy wspomnieć, że uczniowie chętnie biorą udział w akcjach ekologicznych, od lat segregują odpady, zbierają baterie i nakrętki. Niezmiernie cieszy fakt, że co roku na terenie objętym akcją sprzątania pojawia się coraz mniej śmieci i następuje wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.
Beata Makuch

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię