Niecodzienni goście w jaworskiej komendzie

0
965

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze gościli w swojej jednostce dzieci z przedszkola nr 4. Najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu wspólnie z opiekunami mieli okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda codzienna służba, zasiąść w fotelu Komendanta oraz za kierownicą policyjnego radiowozu.
Na początku wizyty z dziećmi przywitali się policjanci pełniący służbę na Stanowisku Kierowania jednostki. Następnie cała grupa szturmem zdobyła gabinet komendanta. Na szczęście wielkie doświadczenie służbowe i życiowe szefa jaworskich mundurowych pozwoliło zaspokoić ciekawość naszych milusińskich. Grad precyzyjnych i fachowych pytań mógłby zaskoczyć niejedną osobę.
Kolejną atrakcją była prezentacja floty radiowozów. Najmłodsi byli zainteresowani różnymi elementami wyposażenia jakie znajdowało się w pojazdach, a szczególnie urządzeniami, za pomocą których uruchamia się sygnały świetlne i dźwiękowe. Ta demonstracja sprawiła zdecydowanie największą radość ponieważ każde dziecko mogło poczuć atmosferę akcji. Ponadto przedszkolaki mogły zobaczyć tresurę psa służbowego. Policjanci wykorzystując okazję przypomnieli również niecodziennym gościom podstawowe zasady jak bezpiecznie pokonać drogę do szkoły czy przedszkola.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię