Bezpieczna droga do szkoły

0
873

Od pierwszych dni roku szkolnego jaworscy policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. To kontynuacja programu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Uczniowie klas pierwszych oraz dzieci w wieku przedszkolnym, które na początku września po raz pierwszy przekroczyły progi placówek oświatowych, podczas spotkań z funkcjonariuszami rozmawiają m.in. o zasadach i przepisach jakie obowiązują na drodze. Ponadto uczestnicy otrzymują elementy odblaskowe. Tym razem mundurowi odwiedzili szkołę w Męcince.
Troska o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytet w pracy policji. Już od wielu lat, jaworscy mundurowi na początku roku szkolnego spotykają się z najmłodszymi uczniami. Ponadto w pierwszych dniach września, funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego zapewniają dzieciom bezpieczną drogę do szkoły, pełniąc służbę bezpośrednio przy placówkach oświatowych.
Policjanci w najmłodszych klasach prowadzą rozmowy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. W tym czasie dzieci nie tylko utrwalają sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym, ale również zadają szereg pytań związanych z bezpieczeństwem na drodze, w szkole i podczas zabaw. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymują nagrody oraz elementy odblaskowe, które później w trakcie pieszych i rowerowych wędrówek poprawiają ich widoczność. Prelekcje i spotkania prowadzone przez funkcjonariuszy w wielu placówkach szkolnych powiatu jaworskiego, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś