Świetlica odnowiona

0
731

Świetlica wiejska w Wądrożu Wielkim przeszła modernizację. W budynku pomalowano wszystkie ściany. Zakupiono nowoczesny sprzęt multimedialny – mównicę, rzutnik, ekran, nagłośnienie. Zamontowano klimatyzację a wyposażenia kuchni w nowe meble i sprzęt do gotowania pozazdrościłby nie jeden szef kuchni. Łączny koszt przebudowy wyniósł ok. 175 tys. zł. Inwestycja została zrealizowana, dzięki pozyskanej przez gminę Wądroże Wielkie dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
– Świetlica wiejska w Wądrożu Wielkim ma bardzo duże znaczenie dla mieszkańców naszej gminy. Jest to centrum kulturalne Gminy Wądroże Wielkie zlokalizowane blisko szkoły, przedszkola, biblioteki, urzędu i terenu sportowo-rekreacyjnego. To właśnie niej odbywają się główne uroczystości, zabawy, spotkania integracyjne oraz wiele różnych wydarzeń jest największym tego typu obiektem na terenie gminy. Nie zapominamy oczywiście o świetlicach wiejskich w poszczególnych sołectwach. W miarę możliwości finansowych gminy, pozyskanych dotacji czy w ramach funduszu sołeckiego, wykonywane są i nadal będą niezbędne remonty – powiedziała Elżbieta Jedlecka, Wójt Gminy Wądroże Wielkie.
Efekt poczynionych inwestycji w świetlicy został doceniony przez uczestników VIII Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko – Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej, który odbył się w Wądrożu Wielkim 14 września br. Goście i artyści nie kryli zachwytu nad pięknem i wyposażeniem świetlicy.
Inwestycja w świetlicy w Wądrożu Wielkim została zrealizowana dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary Wiejskie, które pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Kaczawskie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię