Poszukiwany z narkotykami

0
1798

Policjanci z Jawora na jednej z ulic miasta zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany. Jak się później okazało, nie był to koniec jego problemów. 43-letni mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające, które ukrywał w ubraniu. Ilość zabezpieczonej metamfetaminy to blisko 30 porcji handlowych tego narkotyku.
Podczas patrolowania miasta jaworscy policjanci zauważyli mężczyznę, który według przekazanych im informacji był poszukiwany. Zdecydowane i szybkie działania doprowadziły do zatrzymania 43-letniego mieszkańca Jawora. Wykonane sprawdzenia w policyjnych systemach potwierdziły fakt poszukiwania mężczyzny na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworze.
To nie był jednak koniec problemów jaworzanina. Mundurowi znaleźli ukryte w jego odzieży środki odurzające zawinięte w aluminiową folię. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to metamfetamina, z której można było uzyskać blisko 30 porcji handlowych tego narkotyku.
Zatrzymany, który w przeszłości był już notowany za tego typu przestępstwa, trafił do policyjnego aresztu.
Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące sprawy posiadania narkotyków, sprawdzają źródło ich pochodzenia oraz czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.
Za swój czyn ponownie odpowie przed sądem. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś