Wakacyjny zawrót głowy

0
623

Dzieci pozostające w domach podczas wakacji i uczęszczające na zajęcia do świetlicy środowiskowej w Pogwizdowie prowadzone przez animatorkę kultury Dorotę Pisulską miały w czym wybierać, ponieważ atrakcji było co niemiara.
W zajęciach w świetlicy wzięło udział 38 dzieci. Podczas zajęć przygotowanych zostało wiele ciekawych zabaw, gier i wycieczek, takich jak piesza wycieczka na pogwizdowskie skałki, po atrakcyjnych miejscach naszej wsi oraz po post-romantycznym parku. Prowadzone były również zajęcia manualne: malowanie farbami lnianych toreb, papierowe cuda – pies i żółw z papieru, zajęcia kulinarne – kruche ciasteczka z lukrem czekoladowym, pomarańczowym, jagodowym i malinowym, zabawy z chustą animacyjną, „gorące krzesła” czy „sałatka owocowa”. Były też gry i zabawy na świeżym powietrzu: chowany, berek, sztandary, piłka nożna. Odbyły się warsztaty z interaktywną podłogą oraz warsztaty architektoniczne. Dzieci ze świetlicy wzięły udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez KGW z naszej wsi pt,, Mój Pogwizdów”. Nie zabrakło też wycieczek wyjazdowych: do Barda Śląskiego na spływ pontonowy i do twierdzy szyfrów, gdzie dzieci musiały wykazać się spostrzegawczością i sprytem. Druga wycieczka do Legnicy do Parku Trampolin i Palmiarni, gdzie na dzieci czekało dużo atrakcji i mogły aktywnie spędzić wolny czas. Był też wyjazd do Myśliborza na nocowanie w świetlicy, które rozpoczęło się od spaceru Wąwozem Myśliborskim i pieczenia kiełbasek, a zakończyło wspólnym śpiewem i grami. W piątek, 26 lipca, udaliśmy się na Piknik czytelniczy do filii biblioteki w Sokolej, w którym dzieci brały udział w nowych formach propagowania czytelnictwa: malowania ze słuchu postaci z książki, rozwiązywania kalamburów czytelniczych czy wycieczki do zoo.