Wakacje w “Piaście”

0
457

W Klubie „Piast” w okresie od 1 do 26 lipca odbyły się dwa 2-tygodniowe wakacyjne turnusy dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście. Przygotowano atrakcyjną i urozmaiconą ofertę programową.
Dużym powodzeniem cieszyły się wycieczki autokarowe:
* 2 lipca – Kino „Helios” w Legnicy na drugą część wielkiego przeboju pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”;
* 4 lipca – CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Polowanie na latające klejnoty” oraz własnoręcznie wykonaliśmy mydełko glicerynowe;
* 10 lipca – Kraina Łakoci „Ciukuruku” w Świdnicy, gdzie mogliśmy obejrzeć cały proces ręcznego tworzenia słodyczy, zrobić swojego lizaka i watę cukrową, a także zaopatrzyć się w w słodycze o przeróżnych smakach i kształtach;
* 12 lipca – kolejna wycieczka do CEEiK w Myśliborzu, gdzie tym razem, podczas warsztatów własnoręcznie wykonaliśmy medaliony zapachowe i poznaliśmy zwierzęta w muzeum przyrodniczym;
* 17 lipca – Cyrkland Młodzieżowy Teatr Cyrkowy, gdzie pod kopułą wielkiego cyrkowego namiotu obejrzeliśmy program pełen magii oraz występy młodych artystów, którzy swoje umiejętności prezentowali na arenach całego świata. Odbyły się również warsztaty cyrkowe – lina pozioma, skoki na batucie, hula hop, animacje taneczne. Nie zabrakło poczęstunku – była pizza z pieca oraz herbata;
* 18 lipca – kolejny wyjazd do „Salamandry” w Myśliborzu – tym razem zaproponowano nam zajęcia laboratoryjne „Woda podstawą życia”; „Czy każdą wodę można pić. Chemiczne określenie klas czystości wody”;
* 24 lipca – kino „Helios” w Legnicy – wybraliśmy się na premierowy wzruszający, pełen przygód film pt. „Król lew”.
W ramach 24. Turystycznego Lata z PTTK zorganizowaliśmy wyjazd do Nowej Wsi Wielkiej, gdzie po krótkim zapoznaniu się z historią wsi zostaliśmy poczęstowani kiełbaską z grilla oraz herbatką. Nie zabrakło również zabaw i konkursów sportowych. Najwięcej emocji dostarczył nam tradycyjny już „rzut kaloszem sołtysa”.
W każdy wtorek uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych kształtujących wyobraźnię, proponowanych przez Dział Dziecięco-Młodzieżowy MBP Jaworze pn. „Biblioteczne safari”.
W Muzeum Regionalnym braliśmy udział w warsztatach piernikarskich oraz lepienia z gliny.
Dwukrotnie gościliśmy przedstawiciela KPP w Jaworze, który przygotował nas do bezpiecznego spędzenia wakacji. Odwiedził nas również ratownik wodny, który zapoznał nas z regulaminem obowiązującym na pływalni „Słowianka”.
Byliśmy z wizytą w KP PSP w Jaworze, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia z bliska sprzętu używanego w akacjach ratowniczych czy samochodów strażackich. W Sali edukacyjnej „Ognik” strażacy powiedzieli nam jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla czyli czadem, jak należy zadbać o prawidłową wentylację pomieszczeń i jak powinna wyglądać prawidłowa ewakuacja z miejsca objętego pożarem.
Na boisku sportowym rozegraliśmy mecz piłki nożnej oraz „zbijaka”. Byliśmy na pływalni „Słowianka”, gdzie doskonaliliśmy swoje umiejętności pływackie.
Podczas zajęć świetlicowych odbywały się konkursy wiedzy, zabawy słowne, turnieje gier stolikowych, tematyczne konkursy rysunkowe oraz różnorodne zajęcia techniczne. Odbyły się warsztaty wykorzystujące nowoczesne technologie: ploter do zajęć plastycznych, interaktywną podłogę z edukacyjnymi grami m.in. nauką kodowania, grami matematycznymi, itp.
Dwukrotnie odbyła się również prezentacja zwierząt egzotycznych.
Dzięki uprzejmości Janka Mazurka odbyliśmy bardzo ciekawą lekcję muzyczną, podczas której poznaliśmy dawne i współczesne instrumenty muzyczne.
Zapraszamy na III turnus w dniach 5 – 16 sierpnia w godz. 9 – 14.
Zapewniamy również atrakcyjny i urozmaicony program.
Klub “Piast”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię