Rodzinnie i sportowo w Pogwizdowie

0
1756

Na Polanie pod Gwiazdami w Pogwizdowie zorganizowano festyn rodzinny oraz zawody sportowo-pożarnicze.
Od rana dzieci pod okiem sędziów ze związku wędkarskiego brały udział w zawodach wędkarskich, a wyniki wyglądały następująco: pierwsze miejsce – Jakub Pancerz i Marcel Cebulski z wynikiem 4,845 kg złowionych ryb, drugie miejsce – Mateusz Grosiak i Tadeusz Kędzierski (1,765 kg), trzecie miejsce – Iwona Dysiewicz i Wiesław Gontarz (1,195 kg).
Niemalże w południe rozpoczęły się gminne zawody strażackie, a ich gospodarzami było OSP Pogwizdów. Po przebrnięciu przez wszystkie konkurencje ogłoszono wyniki i tak młodzieżowa drużyna straży pożarnej z Pogwizdowa zajęła pierwsze miejsce – była to jedyna młodzieżowa drużyna, która przygotowała się do zawodów. Natomiast drużynom ochotniczych straży pożarnych z Pogwizdowa, Wiadrowa oraz Paszowic przyznano remis i równocześnie pierwsze miejsce. Gościnnie przybyła również zaprzyjaźniona drużyna strażacka z miejscowości Plavy w Czechach.
Z okazji festynu rodzinnego przygotowano szereg atrakcji – konkurencje oraz gry i zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, przeciąganie liny, słodką niespodziankę, malowanie twarzy, występy artystyczne w wykonaniu uczniów z miejscowej szkoły podstawowej, zespołu ludowego “Kukułeczki” oraz KGW Pogwizdów z inscenizacją “Rzepki” – tym razem w plenerze.
Festyn przebiegał we wspaniałej i radosnej atmosferze oraz przy pięknej pogodzie. Do całości przygotowań i organizacji przyczynili się: związek wędkarski i Piotr Zagrodzki, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Pogwizdów, OSP Pogwizdów, rada parafialna, gmina Paszowice, sołtys i rada sołecka, Dorota Pisulska, KGW Pogwizdów.