Drift trike w Gorzanowicach

0
1110

Ekstremalną jazdę drift trike zaprezentowali uczestnicy InSkid Challenge podczas zawodów, które odbyły się 25 maja br. w Gorzanowicach. Drift triking narodził się w Nowej Zelandii. W Polsce dopiero zaczyna zdobywać zwolenników i popularność. Drift triking jest dyscypliną sportu ekstremalnego polecającą na zjazdach na trójkołowych rowerach w kontrolowanym poślizgu. Rowery można kupić, ale często zawodnicy składają je sami.
Dzięki młodym mieszkańcom gminy Bolków: Kacprowi Kubackiemu, Michałowi Łyczkowskiemu, Damianowi Jajko oraz Mercelowi Zywert, którzy byli organizatorami imprezy, mieliśmy okazję poznać tę niezbyt jeszcze popularną dyscyplinę sportu.
Otwarcia imprezy wraz z organizatorami dokonał burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab, życząc zgromadzonym dobrej zabawy, a zawodnikom bezpiecznych zjazdów.
Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: Speed trike i Big drift. Pod każdą z nich kryły się widowiskowe oraz często niebezpieczne i emocjonujące zjazdy. Za kierownicą trójkołówek usiadło 20 zawodników z Warszawy, Częstochowy, Karpacza, okolic Poznania, Nowego Sącza, Bolkowa i Czech. Nietypowe trójkołowce wzbudziły ciekawość mieszkańców gminy, którzy licznie przybyli i dopingowali najlepszych. Po zakończeniu zjazdów i rozdaniu nagród, każdy chętny mógł wypróbować i przetestować trike’a. Organizatorom gratulujemy udanej imprezy. Czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię