Maszerowali z zamkiem w tle

0
1061

Ponad 150 osób wzięło udział w 8. Marszu na orientację „Z zamkiem w tle”, który odbył się 18 maja w Płoninie. Organizatorem przedsięwzięcia był Gminno-Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie przy pomocy Wiesława Drewniaka, odpowiedzialnego za budowę tras. Rolę sędziego głównego objął Wojciech Król przy wsparciu sędziego Tadeusza Sławińskiego.
Uczestnicy imprezy mogli wystartować w jednej z sześciu kategorii. TE – zgodnie ze składem ustalonym przez Dolnośląską Komisję InO, TS – seniorzy, TJ – juniorzy, TM – urodzeni 2003-2005, TD – dzieci urodzone od 2006 i młodsze oraz TP – początkujący.
Celem imprezy, która na terenie gminy Bolków odbyła się już po raz ósmy, jest upowszechnianie turystycznych marszów na orientację, kształtowanie zdrowego stylu życia, prezentacja walorów krajoznawczych Gminy Bolków oraz rozegranie III rundy Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab, który uhonorował nagrodą najmłodszą uczestniczkę. Po podliczeniu wyników odbyło się oficjalne zakończenie imprezy i wręczenie nagród, medali i pamiątkowych dyplomów.
Uczestnikom towarzyszyła przyjazna, sportowa atmosfera i świetna zabawa.
(GB)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię