Działaj lokalnie – zyskaj dotację

0
993

Na terenie Pogórza Kaczawskiego trwa kolejny nabór wniosków do programu Działaj Lokalnie. Przedsięwzięcia nie trzeba reklamować, bo od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Wśród beneficjentów są nie tylko stowarzyszenia i fundacje – coraz częściej z pomysłami zgłaszają się kilkuosobowe grupy nieformalne, którym zorganizowane podmioty użyczają osobowości prawnej.
W Jaworze odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące przede wszystkim wypełniania wniosków. – Idziemy z duchem czasu i korzystamy z nowoczesnych technologii. Obecnie wnioski przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularzy on-line. Aby uniknąć błędów, spotykamy się na etapie planowania. Doświadczeni beneficjenci chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami z debiutantami programu – mówi koordynator ośrodka Działaj Lokalnie, Krzysztof Kowalczyk.
Jak się okazuje formularz on-line ma swoje plusy i minusy. Wiele rubryk wypełnia się intuicyjnie, ale należy przestrzegać liczby znaków, więc w opisach działań należy wyrażać się krótko i konkretnie. „Wadą” takich formularzy jest fakt, że muszą być złożone w określonym czasie. Po wyznaczonym terminie nie ma możliwości nałożenia poprawek bądź uzupełniania wniosku.
W tym naborze do dyspozycji wnioskodawców jest pula 55 tys. zł. Można się starać o dofinansowanie projektów w kwocie do 6 tys. zł. Wnioski przyjmowane będą do 13 maja.