Nowy wóz bojowy dla strażaków

0
858

W Bolkowie odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla Ochotniczej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej. Jednostka pozyskała fabrycznie nowy pojazd ratownictwa technicznego Renaut Master ze zbiornikiem wodnym o pojemności 1000 l.

Całkowity koszt zakupionego pojazdu wynosi 252.700 zł, z czego dofinansowanie w kwocie 112.000 zł pochodzi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, 120.000 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz wkładu własnego OJRG w Bolkowie w wysokości 20.700 zł.
Uroczystość zorganizowana przez jednostkę rozpoczęła się od symbolicznego poświęcenia pojazdu przez księdza proboszcza Wiesława Pisarskiego oraz kapelana Jednostki Poszukiwawczo Ratowniczej Baryt Przemysława Tur. Następnie miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonała poseł Elżbieta Witek wraz z Komendantem Wojewódzkim PSP Adamem Koniecznym, których następnie odznaczono Złotym Krzyżem. Uroczystość była także dobrą okazją do nadania awansów, które wręczył Zastępca Komendanta Korpusu Formacji Ratowniczej RP, Specjalista Ratownictwa Bartłomiej Andrzejewski. Awanse otrzymali: Dorota Rembisz, Krzysztof Gibała, Janusz Kowalski oraz Arkadiusz Umer. Podczas spotkania wręczono także podziękowania i drobne upominki dla wszystkich, którzy przyczynili się do pozyskania nowego wozu. Komendant nie zapomniał także o swoich najaktywniejszych druhach, którzy zawsze służą pomocą i poświęcają niejednokrotnie czas dla jednostki. Oficjalną część uroczystości zakończyły przemowy zaproszonych gości, którzy gratulowali jednostce nowego pojazdu oraz dziękowali za dobrą służbę. Na zakończenie Komendant OJRG Jan Mieszała przedstawił sprawozdanie roczne z działalności jednostki.
Nowy samochód wraz z wyposażeniem z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej i skuteczności w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy będą jej potrzebować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię