zDolne Dziewczyny z “Dwójki”

0
1208

W Auli im. Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów “zDolny Ślązaczek” i “zDolny Ślązak Gimnazjalista”. W gronie najzdolniejszych uczniów, którzy otrzymali złote medale Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, dyplomy i drobne upominki, znalazły się dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze.
Tytuł Laureatki w Dolnośląskim Konkursie Języka Niemieckiego otrzymała Kaja Pawłowska uczennica kl. 3 gimnazjum, a Emilia Kapiec z kl. 8 SP tytuł Laureatki w Dolnośląskim Konkursie “zDolny Ślązaczek” z Języka Polskiego. Nagrodą dla uczennic jest również zwolnienie z pisania egzaminu gimnazjalisty i ósmoklasisty z konkursowego przedmiotu i otrzymanie maksymalnej liczby punktów.
Trzecia uczennica Martyna Gajda z kl. 3 gimnazjum została Finalistką “zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty” w Dolnośląskim Konkursie Języka Polskiego i Dolnośląskim Konkursie Historycznym. Sukcesy dziewcząt są wynikiem nie tylko ich uzdolnień, lecz także wspólnej pracy uczennic i nauczycieli. Taki sukces cieszy podwójnie. BRAWO-życzymy uczennicom dalszych sukcesów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię