Trzeba próbować w nieskończoność

0
345

Tak określił swoją pracę Przemek Corso, który odwiedził Jawor 11 kwietnia br. Spotkanie z czytelnikami w MBP przy pl. Seniora było także promocją jego czwartej książki pt. “Miasto tajemnic” z Robertem Karczem.
Przemek Corso uważa, że wielka przygoda czai się za rogiem. Banalne z pozoru wydarzenia czy obrazy mogą być impulsem do stworzenia nowej fabuły. Tak rodziły się pomysły do kolejnych książek z miastem w tytule i przygodami Roberta Karcza. Wcześniejsze tomy to: “Podziemnie miasto”, “Miasto złodziei”, Miasto z gliny”, wszystkie z serii z Mustangiem, czyli Pan Samochodzik dla dorosłych. Przypominam, że książki wydał Wojciech Cejrowski, który zobaczył w twórczości Corso dobrze rokującego pisarza przygodowego.
Jaworskie spotkanie z Przemkiem Corso jest już drugim. Wcześniejsze odbyło się ponad rok temu. Co się wydarzyło przez ten czas? Pisarz twierdzi, że niewiele. Nadal jest pasjonatem historii Legnicy, często wyjeżdża do rodzinnej Czeladzi, ale to Legnica jest jego domem. Chętnie oprowadza swoich fanów po tym mieście, mając satysfakcję z posiadanej wiedzy o historii Legnicy. Do ostatnich osiągnięć literackich zalicza także książką napisaną wespół z Tomaszem Iwancą pt. “GrubSon. Na szczycie”. Wszystkie książki są dostępne do wypożyczenia w naszej bibliotece przy pl. Seniora. A “Miasto tajemnic” można było zakupić i otrzymać autograf. Ze spotkania na pewno płynie nauka: nie poddawać się, próbować aż do skutku, bo sukces nie przychodzi łatwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię