Przedszkolne „Żabki” na wiosennej łące

0
1496

Końcem marca br. w Przedszkolu Samorządowym w Bolkowie odbyły się zajęcia otwarte u „Żabek” – uczestników jednej z przedszkolnych grup.
Tego dnia do przedszkola przyszli rodzice, starsze rodzeństwo, babcie, ciocie i inni członkowie rodziny, by zobaczyć jak wygląda jeden dzień z życia przedszkolaka. Tematem przewodnim zajęć była „Wiosenna łąka”. Rodzice mogli przekonać się jak radzą sobie ich pociechy z rozwiązywaniem wszelkich zadań, jak wykazują swoje umiejętności i zdolności oraz obserwować własne dziecko na tle grupy.
Przybyłych gości przywitaliśmy krótką scenką, która mówiła o powitaniu wiosny w pięciu językach i za które dzieci otrzymały gorące brawa. Następnie przedszkolaki zaprezentowały wiersz w języku angielskim pod tytułem “Storks” wraz z inscenizacją ruchową, jak również mogły pochwalić się znajomością wielu słów i zwrotów w języku hiszpańskim. Była również zabawa według Metody Dobrego Startu…, powitanka Pani Wiosny, zabawy muzyczno – ruchowe, opowiadanie „Wycieczka przedszkolaków na łąkę” oraz rozmowy o kwiatach kwitnących wiosną w naszym otoczeniu wraz ze wskazywaniem ich na tablicy demonstracyjnej. Dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności wokalne w piosence „Maszeruje wiosna”. W drugiej części zajęć przyszła pora na pokaz umiejętności tanecznych, matematycznych i plastycznych dzieci. Rodzice mogli również podziwiać piękny taniec dziewczynek z chustą animacyjną do muzyki z wiodącym odgłosem skrzypiec elektrycznych. Ich dźwięk wprowadził wszystkich obecnych w niezwykły wiosenny i optymistyczny nastrój. Wszystkie dzieci w tajemniczy sposób znalazły się na wiosennej łące, wśród kwiatów i odgłosów przyrody. Rodzice naśladowali dźwięki budzącej się do życia łąki i jej mieszkańców, a później pomogli swym pociechom stworzyć prawdziwe wiosenne arcydzieła podczas zajęć plastycznych. To był bardzo mile i rodzinnie spędzony czas w naszym przedszkolu. Dziękuję serdecznie wszystkim za przybycie i za ofiarowanie nam swojej uwagi i czasu.
Małgorzata Węsek