Forum dyskusyjne z bankowcami

0
1340

W jaworskiej komendzie policji odbyło się forum dyskusyjne poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu osób starszych. Tym razem uczestniczyli w nim przedstawiciele lokalnych placówek bankowych. Podczas spotkania dyskutowano o działaniach profilaktycznych i edukacyjnych oraz sposobach dotarcia z nimi do jak najliczniejszej grupy seniorów w celu eliminowania wszelkiego rodzaju zagrożeń mogących ich dotknąć w życiu codziennym.
Realizując założenia wojewódzkiego programu profilaktycznego „Wzorowy Senior” w celu przeciwdziałania zagrożeniom obywateli, policjanci z jaworskiej komendy wspólnie z pracownikami miejscowych banków przeprowadzili forum dyskusyjne poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu osób starszych.
Głównym celem spotkania było wypracowanie sposobów i możliwości dotarcia do jak najliczniejszej grupy seniorów zagrożonych różnego rodzaju przestępstwami a w szczególności oszustwami przybierającymi coraz to nowe formy. Ustalono, że kontynuacja szeroko zakrojonej edukacji i profilaktyki podpartej multimedialnymi przekazami będzie najlepszą formą dotarcia do przedmiotowej grupy osób.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię