Cukrownicza jak malowana! [FOTO]

2
2874

Ulica Cukrownicza doczekała się kompleksowej przebudowy. Za ponad 25,5 milionów złotych, w miejsce dziurawej i popękanej drogi, wykonano nową nawierzchnię z całą infrastrukturą techniczną oraz wymieniono i wykonano nowe sieci wodne i kanalizacyjne. Gmina Jawor pozyskała aż 20,5 milionów złotych środków unijnych na realizację tej ważnej dla miasta i regionu inwestycji.

Część ulicy Cukrowniczej prowadzącej do powstającej fabryki Mercedesa już niedługo zmieni nazwę na Gottlieba Daimlera – wybitnego inżyniera, konstruktora i założyciela marki Mercedes-Benz, podobnie jak ul. Kuziennicza, której nazwana pochodzi od jaworskiej Kuźni. Ulica Cukrownicza otwiera Jawor na światowe rynki gospodarcze, łącząc Dolnośląską Strefę Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor, przy której budowana jest fabryka silników, a wkrótce również baterii do samochodów Mercedes-Benz, z drogą ekspresową S3 oraz dalej z autostradą A4, a także linią kolejową nr 137 Legnica – Jawor – Jaworzyna Śląska. Dawniej była to wewnętrzna droga dojazdowa do drogi nr 3 oraz pół uprawnych, a w sezonie rolnicy dowozili nią buraki cukrowe do nieistniejącej już Cukrowni Jawor. Przez wiele lat jej stan był katastrofalny, z licznymi nierównościami i dziurami. Dopiero w 2015 r. Gmina Jawor przejęła ją od Starosty. Wcześniej nigdy nie wykonano jej modernizacji lub remontu. W 2017 roku Gmina Jawor rozpoczęła kompleksową przebudowę ulicy wraz z budową i wymianą sieci. Wykonawcą robót, zarówno wodno – kanalizacyjnych, jak i drogowych, była firma SPEC-BRUK Sp. z o.o. Sp. K. Dzięki realizacji tej ogromnej inwestycji ulica Cukrownicza zyskała nowoczesny standard: nowe sieci i przyłącza do domów, nową nawierzchnię, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie drogowe, wiaty przystankowe. Oficjalne otwarcie ulicy odbyło się w południe.

2 KOMENTARZE

  1. 1. Gottlieb Daimler nie jest związany z Jaworem. 2. To jest Polska i powinno się nadawać nazwy ulic polaków lub osób istotnych dla świata. 3 Wchodzenie w d… niemieckiemu kapitałowi jest aż niesmaczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię