Ferie w bibliotece

0
860

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy oraz Filia nr 1 MBP podczas ferii prowadziły zajęcia dla dzieci, z których skorzystały grupy z Klubu Piast, ze świetlicy oraz z Przedszkola Kubusia Puchatka.
Podczas zajęć w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym, które odbywały się pod hasłem “Biblioteczna Kraina Niespodzianek”, uczestnicy wykazywali się w wielu dziedzinach. Poruszona została ich aktywność fizyczna, podczas wyścigów, konkurencji i zabaw manualnych oraz intelektualna, podczas rozwiązywania zagadek i zabaw pobudzający kreatywne i logiczne myślenie. Nie zabrakło także elementów twórczych i części plastycznych. Podczas zajęć dzieciaki z przygotowanych materiałów tworzyły mieszkańców Bibliotecznej Krainy Niespodzianek oraz zaprojektowały makiety przedstawiające ich życiową przestrzeń, która była pełna niesamowitości m.in. drzewek słodyczy, kolorowych żab oraz tajemniczych pojazdów.
W Filii nr 1 odbywały się zajęcia plastyczne adresowane do dzieci. W pierwszym tygodniu dominował temat zimy. Maluchy miały za zadanie wykonać z rolki po papierze toaletowym postać narciarza. W następnym tygodniu tematem zajęć był Dzień Zakochanych zwany też Walentynkami. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego 14. lutego zakochani obchodzą swoje święto. Luźna rozmowa przybliżyła im postać samego Świętego Walentego jak i temat miłości i innych ciepłych uczuć, którymi obdarzamy swoich przyjaciół i bliskich. Dzieci z przyjemnością opowiadały, kogo bardzo kochają i komu chętnie podarują swoją Walentynkę, przeważnie padały odpowiedzi, że będą to rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Następnie dzieci wykonały kartki walentynkowe i kolorowe laurki.
(MBP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię