Bajkowy bal dla najmłodszych [FOTO]

0
977

16 lutego do świetlicy wiejskiej w Wierzchosławicach przyszło wiele dzieci. Zarówno dla nich, jak też dla ich rodziców, przygotowano tam wiele atrakcji. Zabawę karnawałową dla najmłodszych zaplanowano jako bal przebierańców, ale niecodzienne stroje założyły tylko dzieci…
W wiejskiej świetlicy zaroiło się od pięknych postaci: wróżek, czarownic, królewien i księżniczek oraz królów, batmanów i dzieci przebranych za zwierzątka czy postacie z filmów i bajek. Zaangażowane przez sołtys i radę sołecką animatorki – Marta, Ala i Ola, które prowadziły zabawę, starały się, by dzieci nie tylko pięknie prezentowały swe stroje, ale również, by ich nastroje były świetne, i by miały chęć do balowania. Do zabawy wciągnięto nie tylko małe i niewielkie dziewczynki i chłopców, ale też dorosłych. Mamy i tatusiowie poproszeni zostali do wspólnej zabawy z własnymi dziećmi, a dzieci, podczas wymiany tanecznych i zabawowych partnerów mogły poznać nieznanych jeszcze sobie mieszkańców tej samej miejscowości. Nie udało się nie zatańczyć także dorosłym. Sołtys Wierzchosławic Joanna Delendowska zatańczyła w parze z zastępcą burmistrza Bolkowa, Krzysztofem Andrzejewskim w szeregu wielu tancerzy. Choć było to niezmiernie trudne, wybrano kilkoro najciekawiej ubranych dzieci, nagradzając je specjalnie. Dla wszystkich dzieci przygotowano słodki poczęstunek i upominki. Ale najważniejsza była zabawa, której nie opuściły w smutnych nastrojach. Na pewno będą ją wspominać… do następnego karnawału.
Dla pani sołtys oraz rady sołeckiej Wierzchosławic, które wybrano kilka tygodni temu, była to jedna z pierwszych imprez dla mieszkańców wsi. Poprzeczkę postawili sobie wysoko, bo już 2 marca w wiejskiej świetlicy w Wierzchosławicach odbędzie się kolejne spotkanie integrujące i aktywizujące wiejską społeczność tej wsi. – Będzie to dzień kobiet i mężczyzn z wieloma atrakcjami – zdradza Krystian Rawski z rady sołeckiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię