Pasowanie na przedszkolaka

0
1647

W miniony czwartek w przedszkolu nr 4 w Jaworze odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla sporej grupy przedszkolaków – 75 dzieci we wrześniu po raz pierwszy przekroczyło próg przedszkola.
Dzieci podzielone są na trzy grupy “żabki”, “pszczółki” i „pomarańczowe jedynki”. Zajęcia w grupach prowadzone są przez dwie nauczycielki i pomoc. Placówką kieruje dyrektor Danuta Sitek, wyjaśniając, że codzienna praca ukierunkowana jest na wielostronny rozwój dziecka zgodnie z jego wiekiem i możliwościami, a właśnie uroczystość pasowania na przedszkolaka w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.
Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu, pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki. Maluszki stanęły na wysokości zadania, chociaż do przedszkola uczęszczają dopiero trzy miesiące, to z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności, dostarczając przybyłym na tę ważną uroczystość wielu emocji i wzruszeń. Każdy występ był nagradzany przez rodziców i dziadków gromkimi brawami, a i u wielu zauważyłam łzy wzruszenia.
Pani dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”, zaś panie nauczycielki wręczały dyplomy i prezenty dla każdego przedszkolaka. Zwieńczeniem uroczystości był okazały tort, który wszystkim bardzo smakował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię