Samochody odzyskane, złodzieje za kratkami

0
2923

Policjanci z Jawora zatrzymali dwóch złodziei samochodów, odpowiedzialnych za szereg kradzieży pojazdów na Dolnym Śląsku. Szeroko zakrojone działania doprowadziły do odzyskania czterech skradzionych samochodów. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu jaworskiego, którzy spędzą za kratkami co najmniej trzy najbliższe miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Realizując szereg czynności operacyjnych kryminalni z Jawora wpadli na ślad osób trudniących się procederem kradzieży samochodów. Trafne rozpoznanie doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu jaworskiego, w wieku 28 i 31 lat. Mężczyźni odpowiedzialni są za kilka kradzieży pojazdów na terenie województwa dolnośląskiego. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy odzyskano cztery samochody: Renault Kango skradzione we Wrocławiu, BMW 5 w Legnicy oraz Cadilaca SRX i Forda Mondeo w Jaworze. Łączna wartość odzyskanego mienia to blisko 50 tys. zł.
Ponadto starszy z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności orzeczonej za wcześniejsze kradzieże i włamania. Nie był to jednak wystarczający powód, który zniechęciłby go do recydywy. Młodszy sprawca decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Czyny, których się dopuścili zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10. W przypadku powrotu do przestępstwa zagrożenie karą wzrasta do 15 lat pozbawienia wolności.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię