Bliskie spotkanie ze zwierzętami

0
382

– Nasi podopieczni, przede wszystkim najmłodsi, byli na wycieczce – opowiada Bogusława Bielec, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Niezapominajka” w Bolkowie. – Pojechali na nią do mini ZOO w Łącznej – wyjaśnia B. Bielec.
Eskapada, choć nieodległa, była dla wszystkich uczestników, dzieci i dorosłych opiekunów, wielkim przeżyciem. Na zrobionych w mini ZOO zdjęciach widać nie tylko zainteresowanie małych uczestników mieszkańcami tego miejsca, ale i… oglądanych przez nie zwierząt małymi gośćmi. To doprawdy niezwykłe, ale niemal tak samo zwierzaki przyglądały się gościom, jak oni czworonogom i ptakom, które tu spotkali. Wśród zwierząt były zarówno znane stworzenia żyjące w polskich gospodarstwach i lasach np. kozy, jak i przewiezione z dalekich stron, m.in. tygrysy i strusie oraz alpaki. Spacer po sporym terenie zoo trwał kilka godzin, więc nieco zmęczył uczestników wycieczki. Dlatego był też czas na zabawę z wykorzystaniem sprzętów rekreacyjnych ogródka jordanowskiego. A jak smakowały kiełbaski w tym niezwykłym miejscu wiedzą tylko ci, co miło czas spędzili, ciekawe miejsce zobaczyli i do domu radośni wrócili.
– Wyjazd do mini zoo był możliwy m.in. dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Jaworze w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych – zdradza prezes ”Niezapominajki”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię