KGW Pogwizdów i Działaj Lokalnie we wrześniu

0
407

KGW Pogwizdów wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Pogwizdów działają lokalnie i organizują we wrześniu kolejne warsztaty dla dzieci oraz dorosłych w ramach programu Działaj Lokalnie i realizowanego projektu pt.: “Kartofel w Pogwizdowie – jedzcie wszyscy na zdrowie!”.
W środę, 12 września odbyły się wykopki międzypokoleniowe na polu jednego z miejscowych rolników p. Szczepana, w których uczestniczyli uczniowie oraz wychowawca klasy VII Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie, a także dorośli. Po południu natomiast w świetlicy wiejskiej miały miejsce warsztaty kulinarne dla dzieci, podczas których wspólnie z paniami z koła gospodyń przygotowywano kopytka, a dzieci miały okazję samodzielnie przygotować ciasto, kroić, a po ugotowaniu przez panie je smakować. Warsztaty zaliczone zostały do udanych! Realizatorzy planują kolejne spotkania we wrześniu i zapraszają do świetlicy wiejskiej w Pogwizdowie:
* 19 września – środa, godz. 17 – warsztaty plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci;
* 26 września – środa, godz. 17 – warsztaty z gliną.
Dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Stowarzyszenia Kaczawskiego oraz Banku Spółdzielczego w Jaworze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię