Gospodynie na Festiwalu Tradycji Wsi Dolnośląskiej

0
355

W sierpniu br. Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu (oddział w Świdnicy) zorganizował Festiwal Tradycji Wsi Dolnośląskiej na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Świdnicy.

W imprezie uczestniczyli przedstawiciele KGW Wiadrów: Ewa Brzostowska, Janina Lipińska, Dorota Horecka, radny gminy Paszowice Dariusz Trybuła, a także Katarzyna Wojciechowska – doradca z PZD Jawor (DODR Wrocław).
Festiwal był bardzo udany, przybyło mnóstwo wystawców i rękodzielników, również z Zagród Edukacyjnych, którzy prezentowali m.in. produkty lokalne (miody, dżemy, konfitury itp.). W trakcie imprezy miała miejsce także konferencja “Wieś miejscem edukacji i rekreacji”. W jej programie znalazły się m.in.: wykład “Czym jest zagroda edukacyjna i Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych?”, który poprowadziła Agnieszka Kowalczuk-Misek, pracownik działu Rozwoju Obszarów Wiejskich DODR z siedzibą we Wrocławiu; oferta edukacyjna Zielonego laboratorium z Rzeszów Jasło – prowadzenie Maciej i Marta Zawierucha; “Kogut pieje, słońce świeci, przez zabawę uczymy dzieci. Wykorzystanie Metody Klanza w edukacji” – prowadzenie Agnieszka Kaczmarczyk z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza; sposoby finansowania inwestycji z Bankiem Spółdzielczym w Kobierzycach.
Konferencja była bardzo udana i ciekawa, a po zakończeniu festiwalu była okazja na spacer po świdnickim rynku.
(GP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię