Pogwizdów podsumowuje dożynki

0
2404

25 sierpnia br. zorganizowano w Pogwizdowie Dożynki Gminne. Dla miejscowego koła gospodyń była to uroczystość, która wiązała się z ogromnym wkładem, zaangażowaniem, pracą, ale także z radością, uśmiechem i zadowoleniem. Panie są dumne, że sprostały wyzwaniu podczas współorganizacji tej imprezy.
Ten dzień był dla nich dodatkowo wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy mogły się zaprezentować w nowo uszytych spódnicach. Nie wypada w tym miejscu pominąć również wianków, które własnoręcznie przygotowane ozdabiały ich głowy. Stoisko KGW miało miejsce już we własnym namiocie, który poza piękną i bogatą dekoracją dożynkową uświetniał również nowy baner. Wszystko dzięki programowi Działaj Lokalnie, w ramach którego KGW Pogwizdów wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Pogwizdów realizują projekt pt. “Kartofel w Pogwizdowie – jedzcie wszyscy na zdrowie!”.
Przy tej okazji kierowane są ukłony do wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji Dożynek Gminnych w Pogwizdowie – szczególne podziękowania dla sponsorów, miejscowych rolników i przedsiębiorców. Poza wsparciem finansowym bardzo ważne są również wsparcie rzeczowe, wkład pracy, zaangażowanie i wzajemna pomoc. Do tej grupy osób należy zaliczyć panią sołtys wraz z Radą Sołecką w Pogwizdowie, członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Pogwizdów, dzielnych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogwizdowie, którzy zarządzali ruchem oraz kwestią parkingów podczas uroczystości dożynkowej, zespół ludowy “Kukułeczki”, przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie, Koło Łowieckie “Łoś” w Jaworze, p. Monikę Wdowiak, p. Roberta Sordyla, pracowników Urzędu Gminy Paszowice oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach, sołectwa gminy Paszowice, rolników, mieszkańców oraz sympatyków Pogwizdowa, jak również całe prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich w Pogwizdowie oraz ich rodziny. Organizatorzy mają nadzieję, że nikt zasłużony nie został pominięty.
W związku z przygotowaniem Dożynek Gminnych w Pogwizdowie miejscowe grupy społeczne odczuły, jak wielka i ważna jest solidarność, współpraca i jak olbrzymi potencjał w nich drzemie, a wspólne cele potrafią zjednoczyć. Pamiętajcie – warto rozmawiać, spotykać się, dzielić uwagi i podejmować wspólnie wyzwania. Bo przecież – dobro powraca.
(K)