Święto plonów coraz bliżej [ZAPROSZENIE]

0
2244

Dożynki to jedno z największych świąt na polskich wsiach. W tym dniu oddany zostaje hołd rolnikom za trud i pracę na roli, a bochen chleba wypieczony z ziaren jest aktem dziękczynienia, symbolem jedności i płodności rodzącej ziemi.
W sobotę, 1 września rolnicy z gminy Dobromierz będą mogli podziękować ze tegoroczne plony podczas dożynek gminnych, które odbędą się na boisku sportowym w Gniewkowie. Dożynki rozpoczną się o godz. 15 mszą św. polową. W części artystycznej zaprezentują się: Zespół Tańca Narodowego Krąg, Dobromierzanie, Czerwone Róże, Małe Przedszkole z Roztoki, zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie FIRE DANCE i SOL. Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyki rozrywkowej MEJK.
Imprezie towarzyszyć będą konkursy z nagrodami na: „Najładniejszy wieniec dożynkowy”, „Dekorację posesji” i „Dożynkowy wypiek”, zabawa taneczna przy muzyce zespołu SAMI SWOI oraz pokaz sztucznych ogni.
Sołectwa i OSP Gniewków przygotują stoiska z produktami lokalnymi. Do dyspozycji będzie fotobudka i dmuchane zamki. Nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci. Będzie można nieodpłatnie zmierzyć poziom cukru, cholesterolu, skorzystać z porad lekarskich i badań oferowanych w osteobusie i słuchobusie.
(DBR)