Nowa mapka rocznej ścieżki

0
1339

Robert Sobolewski, który był głównym autorem wytyczenia edukacyjnej ścieżki dendrologicznej w Bolkowie szykuje coś nowego na jej temat. Ścieżka powstała niemal rok temu, a jej otwarcie nastąpiło w połowie października 2017 roku i połączone było z konferencją z udziałem wielu naukowców – dendrologów w domu kultury w Bolkowie.
– Obecnie z Towarzystwem Miłośników Bolkowa pracujemy nad aktualizacją folderów do ścieżki edukacyjnej “Drzewa – Dziedzictwo przyrodniczo – kulturowe Bolkowa”, który będzie wydany w trzech językach – poinformował na jednym z portali społecznościowych. – W dodatku sama mapka będzie czytelniejsza – zapewnia Robert Sobolewski z Dendrologia Sobolewski. Z zamieszczonego skanu nowej mapki wynika, że zaznaczone zostaną na niej także drzewa nieistniejące, w tym ścięty wiosną 2018 roku jesion wyniosły, który rósł na obecnym placu budowy Galerii Historyczno – Artystycznej Ars i Historia. To pomysł dobry i nie. Bo „rana” po jesionie w sercach wielu bolkowian nadal pozostaje niezagojona…
Być może w najbliższym czasie pięć cennych drzew rosnących na terenie Bolkowa uzyska status pomnika przyrody. Spośród ich większej ilości wyboru piątki dokonał właśnie Robert Sobolewski. Jest on nie tylko absolwentem wrocławskiego uniwersytetu przyrodniczego, ale i bolkowskiej szkoły średniej – stąd sentyment do miasta i zainteresowanie jego interesującym historycznym drzewostanem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię