Budują kanalizację

0
1985

W Sadach Dolnych i Sadach Górnych trwają prace związane z budową kanalizacji. W ramach projektu wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 19,54 km. Obejmuje ona Sady Dolne i Sady Górne i zostanie wpięta do istniejącej kanalizacji sanitarnej w Wolbromku.
Do chwili obecnej zostało wybudowane i odebrane ok 9 km kanalizacji sanitarnej. Jest to największa i najdroższa inwestycja realizowana przez Gminę Bolków. Zadanie to wymaga wiele wysiłku ze strony wykonawcy, ale również wielkiej wyrozumiałości i cierpliwości ze strony mieszkańców Sadów Dolnych i Sadów Górnych, ponieważ spora część prac prowadzona jest w głównym ciągu komunikacyjnym wsi, który stanowi droga powiatowa. Burmistrz Bolkowa ma jednak nadzieję, iż efekt końcowy, tak długo oczekiwany, wynagrodzi niedogodności, które są nieuniknione podczas tego typu inwestycji.
Na realizację zadania Gmina Bolków otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie wynosi 85% kosztów kwalifikowanych projektu czyli ponad 11,5 mln zł. Jest to największe dofinansowanie w historii Gminy Bolków. Wartość całkowita prac budowlanych wynosi: 16,8 mln zł i zakończenie planowane jest do końca listopada tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię