Ósme śpiewanie pod lipami [FOTO]

0
2814

Razem z gospodarzami w Lipie, na scenie pod lipami wystąpiło dziewięć zespołów ludowych. Zorganizowany po raz ósmy przegląd zespołów ludowych w Lipie był kolejnym świętem dla uczestników oraz widzów.
Dla mieszkańców wsi oraz gości miejsce okazało się przyjemne i wygodne. W cieniu pod lipami można było doskonale delektować się zapachem świeżości i słuchać płynących ze sceny ludowych i biesiadnych hitów w wykonaniu folklorystycznych kapel z gminy Bolków, powiatu jaworskiego i Wojcieszowa. Bo podczas przeglądowego popołudnia wystąpili: „Lipowianie”, „Bolkowianie”, „Echo”, „Iskierka”, „Kukułeczki”, „Pogórzanie”, „Wiadrowianie”, „Rusałki spod czartowskiej skałki” i „Wojcieszowianki”. Nie obeszło się bez tańców – w parach i kółeczkach, bo melodie nie pozwalały na spokojne siedzenie i jedynie przysłuchiwanie się im. Nogi same niosły do tańca. Spotkanie, jak zawsze, zakończyło wspólne odśpiewanie kilku ludowych powszechnie znanych hitów. Wszyscy wykonawcy wrócili do domów z jednakowymi pamiątkowymi dyplomami i statuetkami z nutą. Bo od wielu lat jest to jedynie przegląd, nie konkurs jak było początkowo.
By zapewnić zespołom poczęstunek, a wszystkim uczestnikom festynu loterię i atrakcje dla dzieci organizatorzy, zespół „Lipowianie”, KGW, sołtys Iwona Niewiadomska pozyskali wielu sprzymierzeńców. Wsparli ich: Urząd Miejski w Bolkowie, Starostwo Powiatowe w Jaworze, Bank Spółdzielczy w Jaworze, Roman Krosnowski, Bogusława Radecka – Bych, Grzegorz Kucab, Ryszard Ejlak, Andrzej Kubik, Przemysław Kubik, Krystyna Wojcinowicz, Restauracja „Zacisze”, Karol Węgliński, Wojciech Sokołowski, „Jelenia Plast”.