Biegali w „dwunastce”

0
2148

7. Strzegomska Dwunastka była bardzo udana również dla bolkowian, którzy zdecydowali się ją przebiec. Na dystansie 12 km pobiegli w sobotę, 23 czerwca br. Ewelina Durkalec, Roman Sadowski, Janusz Kowalski i Artur Żmijan.
Krótszy dystans, 6 km, pokonali Katarzyna Szywała, Anna Bezdel i Sławomir Podkówka.
Czas 54:37 i tzw. życiówka na tym dystansie stały się udziałem Romana Sadowskiego. Uzyskał czas 4:33 min/km poprawiając o ponad 14 minut swój wynik w tym biegu sprzed roku. Przewodniczący Rady Powiatu Jaworskiego zajął 8. miejsce w kategorii M50, a 70. miejsce w generalnej klasyfikacji. Janusz Kowalski uplasował się niemal tuż za nim. Zajął bowiem w klasyfikacji generalnej 73. miejsce. W M50 Janusz Kowalski uplasował się na 9. pozycji. W niej sklasyfikowano 29 zawodników. – Na 12 km uzyskałem czas 54:53, co jest moim najlepszym czasem w 2018 roku – mówi bolkowski listonosz. Czas mierzony po przebiegnięciu 6 km wyniósł 23:11. Najlepszy spośród bolkowian był Artur Żmijan, który w kategorii M40 był 9., w klasyfikacji generalnej zaś 33. Ewelina Durkalec zajęła 9. miejsce wśród kobiet, które startowały w kategorii K30.
Roman Sadowski przyznaje, że zaplanował następny start za miesiąc w górach. Inni zapewne prędzej. Ich starty będziemy śledzić.