Rowerzyści w mundurach

0
1654

W lipcu na ulicach miasta pojawią się policyjne… rowery! To nowy pomysł gminy i komendy powiatowej na poprawę bezpieczeństwa, szczególnie w miejscach trudno dostępnych dla radiowozów. Takie patrole doskonale sprawdzają się już w wielu miastach w Polsce.

Rowery i konieczne akcesoria zakupiła gmina. Miasto przekaże funkcjonariuszom mundury, buty i kaski. Patrole rowerowe będą kierowane w pierwszej kolejności w rejony parków, akwenów wodnych, ścieżek pieszo – rowerowych. Będą patrolować małe uliczki w centrum miasta, dojadą w okolice cmentarza. – Od wielu miesięcy trwały przygotowania do wdrożenia rowerowej formy patroli Policji – mówi mł. insp. Andrzej Błaszczak, komendant KPP w Jaworze. W wielu miastach policjanci na rowerach zostali bardzo dobrze przyjęci. – Przede wszystkim chcemy dbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz turystów. Chcemy dołączyć do najlepszych i być nowoczesnym miastem. Ruszyliśmy z bezpłatną komunikacją miejską i szukamy nowinek – mówi burmistrz Emilian Bera. – Pomysły na rowerowe patrole policji pojawiły się podczas spotkań „Burmistrz w Twojej okolicy”. Mieszkańcy wskazywali potrzebę dodatkowych patroli np. przy cmentarzu czy w parkach miejskich. Dlatego zdecydowałem się przeznaczyć pieniądze z budżetu miasta na ten cel. Jestem przekonany, że na bezpieczeństwie naszych mieszkańców nie można oszczędzać – dodaje burmistrz Emilian Bera, burmistrz Jawora.
Urząd Miejski w Jaworze informuje, że jest już w posiadaniu nowych rowerów. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Niebawem już oficjalnie zostanie przekazany sprzęt rowerowy jaworskim policjantom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię