Zabawa w teatr

0
2194

– Witamy w teatrze, witamy w Jaworze na XIV Przeglądzie Zespołów Artystycznych Placówek Specjalnych- tymi słowami rozpoczął “zabawę w teatr” dyrektor Specjalnego ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze Franciszek Materniak. Występy poprzedziło powitanie zaproszonych gości: przedstawicielki biura poselskiego poseł Elżbiety Witek, starosty Stanisława Laskowskiego, naczelnik wydziału edukacji Starostwa Beaty Janas,burmistrza Emiliana Bery, naczelnika wydziału oświaty Wiesława Szymczyka, Jana Kłeczka prezesa TPD oddział w Jaworze, rodziców i nauczycieli.

Krótkie przemówienia powitalne wygłosili starosta Stanisław Laskowski i burmistrz Emilian Bera. Obaj szefowie samorządów zgodnie podkreślali, że jest to przegląd szczególny, bo występują dzieci niepełnosprawne, pokonując bariery swoich ograniczeń. Przekazano podziękowania i gratulacje opiekunom za trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych. Organizatorami teatralnej przygody od lat są: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci koło w Jaworze na czele z prezesem Janem Kłeczkiem oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Jaworze.
Dzięki staraniom organizatorów pozyskano pieniądze od życzliwych sponsorów, którzy ufundowali nagrody, czyli od: Starosty Powiatu Jaworskiego, Elżbiety Witek – poseł na Sejm RP, Burmistrza Miasta Jawor, Spółdzielni Inwalidów Inprodus w Jaworze, Dyrektora SOSW Jawor, TPD Koło Razem Naj w Jaworze, Global Cosmed Group Jawor, Rady Rodziców, Henryka Magasa, Zakładu Kominiarskiego “Kominiarczyk”, Osadkowski-Cebulski sp. z o.o z Legnicy, Cukierni Balinka Ryszard Tabor, D. W. Szcześniewskich ARKAS Jawor. Na jaworskiej scenie teatralnej wystąpiło dwanaście zespołów: po raz pierwszy wystąpiły przedszkolaki ze SOSW “Biedronki” w scence “Wiosenne przebudzenie biedronek” oraz “Muchomorki”z pokazem “Hej, pada, pada deszczyk”, Teatr Uśmiechu ze SOSW w Jaworze z “Eko przygodą w teatrze”, ABC-PSPS z Wałbrzycha ze “światem fantazji”, grupa Mali Aktorzy ze SOSW w Jaworze ze sztuką “Rozprawa -SOS dla Ziemi”, Wiolinki i Biegroneczki z ZPS w Legnicy z “Tańcem serc”, grupa z ZSS Żmigród w scence “Rodzina”, Dionizos ze SOSW ze Zgorzelca ze “Śpiącą królewną, bajką groteskową”, PZSiPS z Bolesławca i “Eko dom”, Bajeczka SOSW z Jeleniej Góry z “Ekopodróżami małymi i dużymi”, Teatr Skromniutki ze Szklar Górnych ze sztuką “Żródło”, ZSS z Kamiennnej Góry z “Bajką o księżniczce Puszce i jej chorej nóżce”.W przerwach między występami poszczególnych zespołów prowadzono zabawę z widzami w zgadywanki. Zadbano także o poczęstunek dla wszystkich grup. Występy artystyczne oceniało jury w składzie: przewodnicząca Małgorzata świderska, członkowie:Marzanna Ziętek-Kaszkowiak i przedstawicielka Rady Rodziców. Wszystkie zespoły zostały obdarowane upominkami. Nagrody indywidualne ufundowane przez Radę Rodziców za wyjątkowe kreacje aktorskie otrzymały dzieci ze SOSW: Michalina Skiba, Wiktor Franiak-Tocco, Kamil Wesołowski, Damian Riedel. Praktycznie więc wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni, bowiem te rokroczne spotkania teatralne nie mają być polem rywalizacji, lecz pokazem swoich możliwości, okazją do prezentacji możliwości i talentów oraz pokonywaniem barier. Tego dnia nie zawiodła publiczność ani aktorzy. Teatr więc tętnił życiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię