Festyn rodzinny pełen atrakcji [FOTO]

0
3759

W sobotę społeczność Szkoły Podstawowej w Snowidzy zorganizowała rodzinny festyn, który stał się okazją do złożenia przez dzieci życzeń z okazji Dnia Mamy i Taty. Nie tylko uczniowie z klas 0-III pokazali swe talenty. Niespodzianką na scenie było przedstawienie o Czerwonym Kapturku przygotowane przez nauczycieli i pracowników szkoły.
Na dzieci i rodziców czekało tego dnia mnóstwo atrakcji przy szkole: plac zabaw, dmuchana zjeżdżalnia, baseny z kulkami, piłkarzyki, namiot zagadek przyrodniczych, malowanie buziek, kolorowe fryzurki i lepienie w glinie. Byli też strażacy z OSP Mściwojów ze swym wozem bojowym. Pokaz umiejętności dali członkowie klubu karate. Można też było potańczyć zumbę. Starsze dzieci zaprezentowały swe umiejętności wokalne i instrumentalne. W monologu wystąpił Marceli Durasiewicz, który również wcielił się w rolę narratora w przedstawieniu niespodziance.
Rada Rodziców przygotowała poczęstunek. Wśród specjałów znalazł się też popcorn przygotowany w maszynie zakupionej przez Radę specjalnie na ten dzień. Sprzęt posłuży też przy kolejnych festynach i szkolnych uroczystościach. Dyrektor Dariusz Brzyk zakupił z kolei sprzęt do zabawy – basen do kulek oraz namioty z torem przeszkód dla najmłodszych. Przy szkole pojawiły się też piękne drewniane donice wykonane przez pana konserwatora.
Organizatorzy na czele z dyrektorem składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przybyli na festyn, a także tym którzy włączyli się w jego organizację: pani Ewie Wota, PSB Mrówka, Azylowi Jawor, Annie i Danielowi Borowiec, pp. Kania i Benedyk, Katarzynie i Pawłowi Szumny, sołtysowi Mściwojowa Sewerynowi Mazurowi i radnemu Tomaszowi Siczkowi, panom z sołectwa Snowidza – Tadeuszowi Budzińskiemu, Damianowi Koch, Tomaszowi Kowalskiemu, Robertowi Orłowskiemu, OSP Mściwojów w składzie Artur Stachera, Michał Tłusty, Patryk Kałas, Michał Pasternak i Piotr Szymonowicz, ponadto panu Zbigniewowi Szczepankowi oraz klubowi karate, pani Ewie Zapolnej za pokaz zumby, a także wszystkim rodzicom, którzy upiekli ciasto. Datki zebrane podczas festynu zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Kamila Dębickiego.