Pobiegli wzdłuż Odry

0
1443

163 biegaczek i biegaczy stanęło do walki na trasie 9 biegi z cyklu Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Biegacze startowali w Porcie Ścinawa mając do pokonania ponad 6-kilometrowa błotną trasę nadbrzeżem Odry. Współorganizatorem biegu była Start Ścinawa nic zatem dziwnego iż na scenie dosłownie szalała Paulina Wityk-Szumna z pewnością najbardziej pozytywnie zakręcona osoba w Ścinawie na punkcie biegania i nordic walking. Jako pierwsi na metę przybiegł Piotr Ławicki z czasem 20 minut 36 sekund. Wyprzedzając… Marcina Ławickiego. Obaj reprezentują MKS Polkowice.
Trzeci do mety dotarł Tobiasz Belgrau z Sokoła Lubin. – Ciekawa trasa, miejscami błotna, ale ja lubię przełajowe bieganie. W połowie biegu “odjechali” mi Ławiccy, którzy są mega mocni. Nie miałem szans na ich dojście. Ale miejsce na podium przedłuża moje szanse na wysoką lokatę na koniec całego cyklu Grand Prix – powiedział Tobiasz Belgrau.
Po Tobiaszu do mety docierali ci, którzy wciąż liczą na miejsce na podium Grand Prix. Piąty był Jerzy Jagielski z Salamandry Jawor (na zdjęciu), a za jego plecami Grzegorz Jankowski z Jaczowa. Na 9 miejscu do mety dotarł Andrzej Rydz z TKKF Jaworzanie.
W Biegowym Grand Prix najprościej jest z kobietami. W Ścinawie na 13 miejscu do mety dotarła złotoryjanka Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) z czasem 23 minuty 14 sekund i już wiadomo, że tylko kataklizm może jej zabrać zwycięstwo w klasyfikacji kobiet Grand Prix. Na trzecim miejscu finiszowała biegaczka Salamandry Jawor Izabela Wolak (47 w OPEN).
Na 63 miejscu finiszował Marek Dłubała z mSport RCS Team Lubin, przed laty “ojciec chrzestny” Biegowego Grand Prix. Dłubała wystartował z numerem… 303. – Przed tygodniem startowałem w półmaratonie w Barcelonie i dzisiaj chciałem być niczym Dywizjon 303 polskiego lotnictwa, ale okazało się, że 62 moich kolegów i koleżanek leciało dzisiaj na szybszych maszynach – śmiał się na mecie Dłubała. Tradycyjnie honoru biegaczy z legnickiego bronił skutecznie Łukasz Garliński z Krokusa Kwiatkowice, który przybiegł do mety na 7 miejscu.
Przed biegaczami bieg w Legnicy i 3 marca finał finałów w Lubinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię