Deptak nad Jawornik

1
2560

W imieniu Jaworskiego Obywatelskiego Ruchu Samorządowego interpelację w postaci projektu utworzenia deptaku na Drodze nad Jawornikiem złożył radny Grzegorz Olszewski. Dołączył do niej wizualizację, jak mógłby wyglądać deptak, przy nawet niezbyt dużych nakładach finansowych. Najpierw należałoby wyrównać nawierzchnię, następnie zainstalować wygodne ławki, kosze na śmieci, lampy (najlepiej solarne, aby zaoszczędzić na kosztach położenia kabli elektrycznych), być może kwiatony. Niewielkim nakładem sił i środków można by stworzyć ciekawą atrakcje turystyczną Jawora, która także służyłaby mieszkańcom do sprawnego i wygodnego przemieszczania się między terenem miasta a Jawornikiem.
-Wytyczenie ścieżki rowerowej idealnie wpisałoby się w charakter podkreślający walory turystyczne Jawora i Wąwozu Myśliborskiego, gdyż ta nowo wytyczona trasa rowerowa stanowiłaby naturalne przedłużenie ścieżki biegnącej w kierunku Myśliborza. Mam nadzieję, że projekt JORS-u zyska przychylność władz samorządowych i niebawem będziemy mogli wspólnie korzystać z nowego deptaku rozkoszując się przy okazji walorami krajobrazowymi oraz okoliczną przyrodą. Na pewno tak urządzona ścieżka pieszo-rowerowa zachęci mieszkańców do aktywniejszego spędzania czasu na świeżym powietrzu- uzasadniał pomysł radny Olszewski. Radni mogli zobaczyć wizualizację projektu przygotowaną przez członków JORS-u.

1 KOMENTARZ

  1. Pomysł świetny. Problem pojawi się wraz z cieplejszymi dniami. Poranki w soboty, niedziele i poniedziałki są smutnymi świadkami nocnych imprez. Ale może nie zniszczyliby utwardzonej ścieżki a dostateczna liczba śmietników zdołałaby ukryć wstydliwe pozostałości nocnej zmiany na Jaworniku? Warto spróbować.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.