PLAC ZABAW atakuje… Konkurs Piosenki Eurowizji

0
1127

Placów zabaw jest wiele, ale ten jest tylko jeden. PLAC ZABAW, zespół założony przez bolkowskiego muzyka gitarzystę Krzysztofa Rajewskiego oraz jego małżonkę wokalistkę Justynę istnieje na muzycznej scenie od 2005 r. W miarę poszukiwania ciekawszego brzmienia i repertuaru zespołu, w którym (jak mówi jego lider Krzysztof) drzemie wciąż rockowa siła, zmieniali się muzycy. W 2016 r. skład PLACU ZABAW ustabilizował się i do dzisiaj tworzą go (zdj.): Justyna Rajewska (wokal), Krzysztof Rajewski (gitary), Patrycjusz Gruszecki (trąbka, wokal), Jacek Lesiak (git. basowa), Patryk Pękalski (perkusja), Paweł Wrzecionowski (saksofon).– Jacek Lesiak oraz Patrycjusz Gruszecki rozpoczęli współpracę z zespołem – mówi Krzysztof Rajewski – w 2016 r. i wtedy ruszyliśmy do przodu jeśli chodzi o kompozycje i aranże. Patrycjusz jest znanym muzykiem jazzowym, zdobywcą wielu nagród i tytułów, a ostatnia płyta jego jazzowej formacji Patrycjusz Gruszecki Trio (Gruszecki-Galas-Lewandowski) zatytułowana „Something About” uznana została w minionym roku za Jazzową Płytę Roku. Patrycjusz natomiast został uznany za najlepszego artystę jazzowego. Ponieważ posiada również talent w pisaniu dobrych tekstów postanowiliśmy to wykorzystać w PLACU ZABAW. Opracowaliśmy jego autorski utwór pt. „Tylko z Tobą”, którego nagranie zrealizowane zostało w moim studio. Zrobiłem je (wyposażając w profesjonalny sprzęt) u siebie w domu w Starych Rochowicach. Piosenka wydała się być na tyle ciekawa, że pokusiliśmy się o nagranie teledysku. Napisaliśmy więc scenariusz, który zrealizowany został przy pomocy filmowca Roberta Lemańskiego. Było przy tym dużo dobrej zabawy, ale też ciężkiej pracy. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że cały ten projekt, począwszy od pomysłu poprzez nagranie, napisanie scenariusza i jego realizację zrobiliśmy sami. Oprócz oczywiście montażu, który zrobili zawodowi filmowcy. Jest to nasza pierwsza produkcja, przy realizacji której wiele się nauczyliśmy. Utwór ma 3 min 46 sek., a cały proces kręcenia trwał 4 dni. Zdjęcia filmowane były w różnych miejscach: Bolków (zamek, Rynek), okolice Bolkowa, moje studio, okolice Legnicy, Wrocław. W planach mamy zrobienie następnych utworów i realizację kolejnych clipów. Kalendarz pracy zespołu, a więc obsługiwanie różnych imprez i koncertów jest już prawie zapełniony, ale znajdujemy czas, by produkować muzykę, bo mamy z tego wielką przyjemność i dążymy do zgromadzenia materiału na płytę. Trudno jest nieraz wszystko zgrać, ale właściwa logistyka pozwala nam koordynować indywidualny czas każdego muzyka z pracą całego zespołu.
– Uznaliśmy, iż „Tylko z Tobą” jest chwytliwym utworem z radosnym przekazem i nietuzinkowym aranżem. Czujemy, że ma duży potencjał (zagraliśmy tę piosenkę kilka razy na żywo, więc widzieliśmy reakcję publiczności) i może nieco zawojować na naszym rynku muzycznym, a może i dalej… Dlatego postanowiliśmy ją zgłosić do Konkursu Piosenki Eurowizji. Czy zostaniemy zakwalifikowani? Dowiemy się o tym prawdopodobnie w drugiej połowie lutego. Nie odpowiada nam natomiast formuła programów typu Must Be The Music itp., bo tam chodzi raczej o coś zupełnie innego. A póki co organizujemy premierę teledysku „Tylko z Tobą”. Będzie ona miała miejsce w Karczmie u Macieja w Sadach Dolnych w piątek 9 lutego, a odbędzie się w gronie wykonawców oraz zaproszonych gości – zakończył Krzysztof Rajewski.
Impreza ta, na którą NGJ również została zaproszona, połączona będzie z koncertem zespołu PLAC ZABAW. Dla zawiedzionych fanów zespołu, którzy z powodu ograniczonej ilości miejsc (niewielka salka) nie będą mogli w imprezie tej uczestniczyć mamy pocieszającą informację! Otóż, równocześnie z prezentacją w browarze, dokładnie o godz. 20.30, odbędzie się premiera clipu „Tylko z Tobą” na fanpagu fecebookowym zespołu PLAC ZABAW. Ja, dzięki uprzejmości Krzysztofa clip ten już obejrzałem. Numer jest… Albo nie, nie będę niczego sugerował. Posłuchajcie i oceńcie sami, w piątek 9 lutego o godz. 20.30 na facebooku: zespół PLAC ZABAW – Bolków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię