Debiut SALAMANDRY na biegu w Iwinach

0
2303

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Chocianowie Tobiasz Belgrau mówiąc żargonem sportowym “poczuł krew” i pewnie wygrał 6 bieg w ramach Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego w Iwinach w powiecie bolesławieckim. – Nie jest to mój ulubiony rodzaj biegu, bo pierwsze trzy kilometry biegliśmy pod górkę, ale powiedziałem sobie, że jak na półmetku będę w czołówce to zaatakuję i tak się stało – mówił na mecie Tobiasz Belgrau wygrywając bieg w czasie 19 minut i wyprzedzając na mecie Wojciecha Pachnilka i Jerzego Jagielskiego.Wielkie powody do radości miał jaworzanin Jerzy Jagielski. Na trudnej trasie zajął trzecie miejsce i… – To debiut nowego klubu Jaworskiego Klubu Biegaczy Salamandra Jawor na trasie imprez biegowych w Polsce. – Mieliśmy bardzo dużo zapytań od jaworzan, którzy kochają biegać i chcieliby startować pod szyldem klubu z Jawora. Stąd decyzja o powołaniu do życia nowego klubu. Jest nas póki co zrzeszonych 19 osób, ale mam nadzieję, że z każdym tygodniem będzie nas coraz więcej. Co do biegu to był to bieg z kategorii tych, które lubię mowa o trasie crossowej chociaż dystans wolałbym dłuższy. Nie ukrywam, że co prawda Tobiasz Belgrau to inna półka biegu, ale na finiszu Grand Prix celuje w podium.
Dodajmy iż w Iwinach wystartowało pięcioro biegaczy Salamandry Jawor. Oprócz wspomnianego Jerzego Jagielskiego na crossowej trasie rozciągającej się de facto nad Iwinami i dawną kopalnią “Konrad” wystartowali: Michał Miedziński, Juliusz Papciak i jego córka Julia oraz Wojciech Gdowski.
Ale to nie koniec wątku biegowego z Jawora. Współprowadzący w klasyfikacji Grand Prix Andrzej Rydz z TKKF Jaworzanie wykorzystał nieobecność Grzegorza Jankowskiego z Jaczowa i po dobrym biegu zajął 5 miejsce. Jego i Jagielskiego rozdzieli biegający Lew, czyli Jakub Sztoń z KB Lew Legnica. W klasyfikacji kobiet nie mogło być inaczej i najszybciej finiszowała Anna Ficner w czasie 21,20 wyprzedzając o 20 sekund Klaudię Petters i lwicę Ewe Paduch. Kobiety są coraz szybsze i w klasyfikacji open finiszowały odpowiednio na: 22, 27 i 46 miejscu.