Spotkanie jaworskich policjantów z przedstawicielami banków, w sprawie bezpieczeństwa seniorów

0
615
KPP JAwor

W Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze odbyło się spotkanie poświęcone ogólnie pojętemu bezpieczeństwu seniorów. Uczestniczyli w nim funkcjonariusze tutejszej jednostki zajmujący się zapobieganiem i zwalczaniem przestępstw na szkodę osób starszych oraz przedstawiciele banków z terenu powiatu jaworskiego. Policjanci nie tylko omawiali najczęściej występujące metody działania oszustów lecz również instruowali co należy zrobić, aby ochronić seniorów przed utrata niejednokrotnie dobytku całego życia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji  Jaworze zorganizowali spotkanie, którego tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów na terenie naszego powiatu. Odbyło się ono wczoraj, 29 listopada w siedzibie tutejszej komendy. W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze zajmujący się zarówno zapobieganiem, jak i zwalczaniem tego typu przestępczości, a więc reprezentujący Wydziały Prewencji oraz Kryminalny. W związku z zakresem poruszanych trakcie spotkania zagadnień, nie mogło na nim zabraknąć także przedstawicieli banków z terenu powiatu jaworskiego.

Celem przedsięwzięcia było omówienie bieżących problemów związanych z zagrożeniami, jakie czyhają na osoby starsze, przede wszystkim oszustwami. Podczas jego trwania stróże prawa przedstawili więc rozpoznane metody działania sprawców, w tym najbardziej popularne jakimi są „oszustwo na wnuczka” i „oszustwo na policjanta”. Funkcjonariusze podkreślali, jak bardzo ważna w tym kontekście jest współpraca właśnie z przedstawicielami banków. Często zdarza się bowiem tak, że seniorzy zmanipulowani przez przestępców udają się właśnie do banków, aby wypłacić wszystkie swoje oszczędności gromadzone niejednokrotnie przez całe życie, gdyż chcą pomóc „wnukowi” lub „muszą wziąć udział w policyjnych działaniach”.

W trakcie spotkania jego uczestnicy mieli także możliwość zadawania pytań, a podczas prowadzonej dyskusji omawiano metody postępowania, w przypadku zaistnienia sytuacji mogącej skutkować oszustwem na szkodę osób starszych. Wszyscy obecni wczoraj przedstawiciele banków na zakończenie zadeklarowali chęć współpracy w tym zakresie.

Warto podkreślić, że wczorajsze przedsięwzięcie wpisało się do bogatego katalogu inicjatyw podejmowanych przez jaworskich policjantów, mających na celu uchronienie dobytku seniorów.

inf. KPP Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię