Policjanci nie pozwolili, aby dzieci podróżowały niesprawnym autobusem

0
1341
KPP JAwor

Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego zakończyła się kontrola autobusu, przeprowadzona przez policjantów z jaworskiej drogówki. Przedszkolaki  z Jawora miały pojechać na wycieczkę do Złotoryi . Funkcjonariusze stwierdzili usterki techniczne w MAN-ie i nie dopuścili do podróżowania nim dzieci. Choć wyjazd nieco się opóźnił, gdyż musiał zostać podstawiony drugi autokar zarówno jego organizatorzy, jak i policjanci mieli pewność, że maluchy będą podróżować bezpiecznie, w pełni sprawnym autokarem.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego jaworskiej komendy po godz. 8 przeprowadzili kontrolę autokaru m-ki MAN. Miały się nim udać na wycieczkę do Złotoryi dzieci jednego z miejscowych przedszkoli. Sprawdzenie pojazdu było zaplanowane na prośbę organizatorów wyjazdu i rodziców uczestniczących w nim maluchów.

Zanim pasażerowie wsiedli do autobusy funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierującego oraz dokładnie przyjrzeli się stanowi technicznemu pojazdu. Już po kilku chwilach okazało się, że usterki MAN-a nie dają gwarancji bezpiecznego podróżowania. Niesprawny był bowiem układ pneumatyczny autokaru. Policjanci zatrzymali więc dowód rejestracyjny pojazdu, a jego kierowca 57-letni mieszkaniec pow. wałbrzyskiego został ukarany mandatem karnym. Ostatecznie – dzieci wyruszyły w podróż z opóźnieniem, ale już innym, w pełni sprawnym autobusem.

Policjanci przypominają, że przed każdym planowanym wyjazdem na wycieczki czy inne formy zorganizowanego wypoczynku należy zadbać o bezpieczeństwo podróżowania naszych pociech. Z prośbą o sprawdzenie stanu technicznego autobusu i kontrolę stanu trzeźwości kierowcy można zwrócić się do policjantów ruchu drogowego. Najlepiej zrobić to z kilkudniowym wyprzedzeniem – osobiście lub telefonicznie.

Każdy zainteresowany może dodatkowo sprawdzić przez Internet podstawowe informacje o autobusach i innych pojazdach, przeznaczonych do przewozu osób korzystając z e-usługi uruchomionej przez MSW „Bezpieczny autobus”. W tym celu należy wejść na stronę serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl

__________________________________

KPP Jawor

oprac.Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię